Politika občas přináší i dojemné chvíle plné lidskosti a porozumění. Jednu takovou dojemnou chvíli zažili zastupitelé na 6. jednání ZMČ Brno-střed při předání empatického daru sociálně-demokratických zastupitelů radnímu Svatopluku Bartíkovi. Čtenářům Palerma je tento orgán již dobře znám zejména pro svou erudici a vražedné pracovní nasazení.

Je v Brně dobře známo, že Svatopluk velmi trpí kvůli svému vzdělání, které skončilo před branami maturitní zkoušky. Jelikož se v životopisech uvádí pouze dokončené vzdělání, vymysleli mu zlí jazykové přezdívku Základka. Jedná se o odsouzeníhodný projev zlosti a závisti těch, kteří nedokáží skousnout, že i člověk se základní školou může na radnici největší brněnské městské části vést jako uvolněný radní právní odbor a informatiku. Tito lidsky nízcí závistivci z řad proletariátu často připomínají, že Svatopluk radnici stojí 50 tisíc měsíčně. Inu, odborníky je třeba zaplatit!

Vše se nakonec v dobré obrátilo a spravedlnost zvítězila. Díky lidskosti svých kolegů si Svatopluk už nemusí dělat starosti z absence akademického titulu před svým jménem a škaredých předsudků veřejnosti. Závistivci z řad akademické lůzy a politických konkurentů mají konečně zacpaná ústa.

Svatopluk Bartík, dr. h.c., CLCI (USA) se nyní díky čestnému doktorátu z oblasti právního poradenství řadí po bok osobností jako Václav Klaus, Václav Havel, Jan Antonín Baťa a mnoho dalších.

Svatopluk Bártík je nyní čestný doktor práv
Svatopluk Bartík je nyní čestný doktor práv

Gratulujeme!